ZADZWOŃ:
tel. 048 66 14 68
tel. 605 631 262
ZADZWOŃ:
tel. 048 66 14 68
tel. 605 631 262

Biuro rachunkowe Warszawa, czyli jak znaleźć biuro księgowe online

Większość warszawiaków poszukiwanie dobrego biura rachunkowego zaczyna od wpisania w Google sakramentalnej frazy „Warszawa biuro rachunkowe”. Na takie zapytanie wyszukiwarka znajduje blisko milion odpowiedzi. Jak wśród tysięcy krzaków znaleźć solidną firmę księgową?

Stołeczne biura rachunkowe różnią się m.in. kompetencjami, podejściem do klienta i stopniem dyskrecji. Na szczęście online można szybko znaleźć wyraźne znaki ich profesjonalizmu. W tym tekście pokazujemy, jak znaleźć dobre biuro rachunkowe w Warszawie, nie wychodząc z domu.

Dobre biuro rachunkowe Warszawa Mokotów

Warszawski rynek jest ogromny. Szukanie za pomocą hasła „warszawa biuro rachunkowe” czy „biuro rachunkowe warszawa” skutkuje niemal milionem wyników. Poszukiwania warto więc już na początku zawęzić, np. do dzielnicy, w której operuje biuro – zwłaszcza jeśli konieczna będzie intensywna wymiana dokumentów. Oczywiście nowoczesne warszawskie biura rachunkowe bez problemów komunikują się z klientem online. Jednak w księgowości, jak i w innych wrażliwych aspektach biznesu, niektóre sprawy najlepiej załatwiać od ręki i w cztery oczy. Załóżmy więc, że interesuje nas dobre biuro rachunkowe Warszawa Mokotów. Dzięki takiemu uściśleniu Google wyświetli już tylko około 100 tysięcy wyników. Co dalej?

Zacznij poszukiwania od najlepszych

Na pierwszych miejscach listy wyszukiwań wyświetlają się reklamy. Ignorować? Można. Ale po co? Najczęściej reklamują się najwięksi i najlepsi. Skoro dane biuro księgowe znajduje się wśród reklam dla frazy „biuro rachunkowe warszawa” czy nawet „biuro rachunkowe mokotow” to znaczy, że ma pieniądze, ergo zaufało mu już wielu klientów, a przynajmniej ma środki na inwestycje. Jeśli nasze dobre biuro rachunkowe Warszawa Mokotów współpracowało z dużymi klientami, powinno chwalić się udzielonymi mu referencjami. Dla przykładu – Biuro Księgowe Teresy Kiełbowskiej ma osobną zakładkę przeznaczoną tylko referencjom od klientów. Jeśli na danej stronie brak referencji, podpowiedzią może być także lista podmiotów, których obsługą księgową zajmuje się dane biuro rachunkowe. Najczęściej można ją znaleźć w sekcjach „Zaufali nam”, „Partnerzy” lub „O nas”, „O firmie”.

Warunki konieczne

Poszukiwane przez nas biuro rachunkowe Mokotów powinno też spełniać podstawowe kryteria bezpieczeństwa. Posiadać licencję doradcy podatkowego, a najlepiej certyfikat księgowy wydawany przez Ministerstwo Finansów, który upoważnia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. To absolutnie podstawowy faktor profesjonalizmu biura księgowego. Nie mniej istotna jest polisa ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (tzw. OC księgowego). Takie ubezpieczenie daje gwarancję wypłaty odszkodowania za popełnione błędy księgowe. Biuro Księgowe Teresy Kiełbowskiej, które przez niektórych uznawane jest za najsolidniejsze biuro rachunkowe na Mokotowie, ma polisę z sumą ubezpieczenia 50.000 EUR – dzięki tak wysokiej kwocie, może obsługiwać nawet duże podmioty gospodarcze.

Reasumując, aby znaleźć godne zaufania biuro rachunkowe w Warszawie, najlepiej zacząć od wpisania w Google frazy zawężającej poszukiwanie do własnej dzielnicy, np. „dobre biuro rachunkowe Warszawa Mokotów”, wejść na strony biur z pierwszych miejsc na liście wyszukiwań i szukać na nich: referencji, spisu partnerów, informacji o certyfikacie księgowym oraz polisie OC.